9.5.2016

NOVINKY

AERO 2017- let’s go!
 .
New wheel size option
.
Electric components for 2017
 .
Magic moments from flight season 2016
.
SECOND DELIVERY 2016

19.4.2016

Rádi bychom Vás pozvali na AERO 2016 ve Friedrichshafenu .Stánek společnosti ULTRALIGHT DESIGN bude opět ve foyer Fw No.115.

IMG_1828-001

——————————————————————————————————————————————

19.4.2013

Dne 10.4.2013 byl vydán typový průkaz LAA ČR č. ULL – 03/2013

typ-pr_ priloha1 priloha2

13.3.2013

NOVÉ JMÉNO TŘÍKOLKY

Během procesu certifikace, zkoušek a počátku reklamní kampaně vzrůstal všeobecný zájem o použití naší tříkolky i pro jiné kluzáky. S postupem času jsem měl stále odlišnější představy o struktuře prodejní sítě, která by neměla být úzce vázaná pouze na svět závěsných bezmotorových křídel. Pouze s výhradní podporou dealerské sítě AIR je někde problematické zajistit potřebný servis motorů a podporu podloženou delší zkušeností s provozem motorových kluzáků. Pozitivní ohlasy pozoruji také na místech, kde nemají  zájem o výhradně bezmotorové typy a  konkrétní kluzáky Atos z důvodu velkého rozpětí křídla. Nemohu a nechci zasahovat do dealerské struktury AIR.Tím se naše obchodní aktivity dostávají  do střetu zájmů především samotným použitím dosavadního jména ATOS TRIKE.  S ohledem na kvalitu zpracování, použité materiály a osobitý design si myslím, že jméno EGO TRIKE lépe vystihuje charakter tříkolky, tak jako  EGO PLANE  vyjadřuje charakter tandemového ultralehkého letadla (souběžně realizovaného-zatím nezveřejněného projektu firmy Ultralight design). Jsem přesvědčen, že nastal čas na oživení původní značky EGO a opětovné rozšíření oblastí činnosti. Jednoznačně však prohlašuji, že dodavatelské vztahy s AIR Buching a Felixem Rühle zůstávají beze změny přátelské a jméno Atos je pro mne stále srdeční záležitostí.  Příčinou změny strategie společnosti Ultralight design je snaha o budování vlastního jména ,větší nezávislosti a zachování možnosti rozhodování o osudu  mnou navržené tříkolky. AIR Buching bude obchodním zástupcem firmy Ultralight design pro prodej EGO TRIKE v Německu. Mg.A.MILOSLAV NOVOTNÝ

13.9.2012.

  Začátkem srpna proběhly finální zkoušky tříkolky pro získání českého typového průkazu a německého certifikátu DULF. Veškeré zkoušky proběhly pod dozorem hlavního technika LAA ČR a jsou plně uznatelné pro použití německého DULF. Jsme přesvědčeni, že po všech testech a optimalizacích v průběhu minulých dvou let přinášíme na trh ideální motorizaci, kterou ocení široká škála majitelů ATOSů.

Tříkolka při nízké hmotnosti zaručuje díky použití moderních materiálů vysokou bezpečnost s výhledem dlouhé životnosti bez hrozby vzniku únavových trhlin. Ergonomie a velikost sedačky zaručuje pohodlí i pro dvoumetrové, stokilogramové piloty. Systém rychlého skládání umožňuje pohodlnou přepravu uvnitř osobních automobilů a karavanů. Nejdůležitějším faktorem designu byla aerodynamická čistota a cíl vytvořit nadstandartní tříkolku, která nebude přímo srovnatelná svým výkonem s běžnou konkurencí, jako to dokázaly v minulosti kluzáky ATOS. V současné době se vyrábí sériové No. 9 a po dokončení administrativní práce příslušných úřadů již nic nebude bránit plnému „rozletu“. Detaily včetně fotodokumentace, najdete v sekci „TŘÍKOLKA ATOS“.

20.5.2012

Dne 19.5. 2012 proběhl zálet elektrické tříkolky pro Atos. Kombinace štíhlé siluety s tichým zvukem elektromotoru a vrtule v otáčkách pod 2000 je impozantní.

25.4.2012

Ultralight design a Phoenix AIR z Ústí n. Orlicí vystavovali v německém Fridrishafenu na společném stánku se zaměřením na elektrický pohon. Designer ATOS tříkolky- symbolu lehkého, velmi výkonného stroje předváděl jednoduché a rychlé skládání pro převoz uvnitř osobního auta. Svou jednoduchostí, ale i aerodynamickou čistotou jasně potvrdil náskok před konkurencí. Návštěvníci měli možnost vyzkoušen ergonomii sedačky navržené i pro pilota 2metrové výšky. Elektro Phoenix se zatahovacím podvozkem původně navržený pro „NASA GREEN CHALENGE“ vzbudil velkou pozornost mimo jiné i Klause Ohlmanna, který má zájem s ním stanovit nové rekordy elektroletů.

20.2.2012

Dne 18.2.2012 byla na výstavě THERMIK v Sindelfingenu představena produkční verze tříkolky pro řadu kluzáků ATOS. Druhý prototyp je osazen elektro pohonnou jednotkou používanou a vyzkoušenou v postrojích E-LIFT od Toniho Rötha. Hmotnost bez křídla včetně raketového systému GalaxyRS 5/240 soft a baterie 40Ah je 52kg. Při použití standartního ATOSU VR zbývá 86 kg na hmotnost pilota. Barevné a technologické řešení již plně odpovídá standartům zpracování kluzáků ATOS. S konkrétní baterií je možné nastoupat do výšky  cca 1200m nebo létat 40minut.